TEKSTESHQIP

Fidan & Rita
Me Tupana Ndizet Zemra
Lyrics

Ref

Me tupana ndizet zemra
Dridhet shpirti rrak e tak
Ti moj cik je vec e jemja
Un dashnis i vej kapak

Me tupana ndizet zemra
Dridhet shpirti rrak e tak
Ti mor djal je vec i jemi
Un dashnis i vej kapak

strof

S'kam me u nal
Sa t'jesh e imja e un i joti
Kam me tmarr
Me doren time do ta fshi lotin


Djalo pse ngutesh
Pak me ngadal
A ke ti vepra
Apo vec fjale
Kam frik se tutesh
Dhe xhelozon
E mu me harron

Ref

Me tupana ndizet zemra
Dridhet shpirti rrak e tak
Ti moj cik je vec e jemja
Un dashnis i vej kapak

Me tupana ndizet zemra
Dridhet shpirti rrak e tak
Ti mor djal je vec i jemi
Un dashnis i vej kapak

Strof

Kam me t'fal
Krejt ca ndjen shpirti
Ti jap me vepra
S'kam un fjal
Je vec e imja ty t'kerkon zemra

Djalo pse ngutesh
Pak me ngadal
A ke ti vepra
Apo vec fjale
Kam frik se tutesh
Dhe xhelozon
E mu me harron

DËRGOI: