A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Top 200

Fifi - Zhurme


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  489

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

29/10/2017

2017-10-29T22:05:17

Music & Lyrics:

Filloreta Raçi (Fifi)

Arrangement:

Kledi Bahiti

Video Production:

MAX Production

Participating in

Kënga Magjike 2017
A jom gabim?
tregom a jom gabim?
je i denj dekorata me lshu
pse gabim?
pse koka gabim?
me shpirt e zemër dikend me dashuru
çka po nodh me mu?
diçka osh tu m'munu
përmrena o tu vlu
jo s'po muj me përballu
me ty nuk jam tu mujt
pa ty nuk jam tu mujt
çka me bo?
s'po du mo me vujt

[REF.]
Pse s'provon të guxosh?
afër të më afrosh
kot po len hapsira bosh
çka nëse një ditë vdes unë
e më nuk frymoj?
brenda teje a do jetoj?

Shum zhurm, kjo pun paska shum zhurm
shpinën tem ti e ki bo ur
ma ki çel plagën me dur
m'ke trajtu si miniatur
nuk e di se ça dashta
n'fakt, mir e di se ça dashta
hajt, i thash vetes un nashta
kthehet prap amo senin veç e trasha
nuk e le njeri pa e pyt për mu
a kam tjetër a n'tjetër jam dashuru
se kur kesh me ty, une kesh pa tru
a po thu që s'kom dit tjetër me kërku
e un prap boj gjithçka met kthy
se s'ka tjetër sen qe ëm rrin n'kry
e un për zemrën tem edhe për ty
jam n'gjendje me lëpi atë që kom pshty
se t'shoh babën e fmive t'mi
kur shtrihem n'shtrat
n'krahun tënd mu shtri
me ngu at erën e lëkurës që ta kom lakmi
e me nis ni fillim t'ri

[REF.]
Pse s'provon të guxosh?
afër të më afrosh
kot po len hapsira bosh
çka nëse një ditë vdes unë
e më nuk frymoj?
brenda teje a do jetoj?


Lyrics submited by lediae-Cards (19)

2018-09-05 06:54:58
Pse koka gabim
me shpirt e zemër
dikand me dashuru?
U krijua nga Sonja 2018-08-16 18:52:57
Çka nëse një ditë vdes unë
e më nuk frymoj?
Brenda teje a do jetoj?
U krijua nga some1 2018-06-24 11:38:52
pse gabim?
pse koka gabim?
2018-04-02 16:59:26
A jom gabim? tregom a jom gabim?
2018-03-04 17:57:27
Shume zhurme kjo pune
paska shume zhurme
U krijua nga klea 2018-02-16 20:28:25
m'ke trajtu si miniatur
nuk e di se ça dashta
kthehet prap amo senin veç e trasha
2018-01-20 18:00:21
Pse s'provon të guxosh?
U krijua nga 💔 2018-01-04 13:52:54
Kur kesh me ty, une kesh pa tru
2017-12-13 09:29:24
me ngu at erën e
lëkurës që ta kom lakmi 
e me nis ni fillim t'ri 
2017-12-03 09:47:55
shpinën tem ti e ki bo ur
ma ki çel plagën me dur
2017-12-03 09:48:40
jo s'po muj me përballu
me ty nuk jam tu mujt
2017-11-20 07:37:32
jo s'po muj me përballu
me ty nuk jam tu mujt
pa ty nuk jam tu mujt
çka me bo?
s'po du mo me vujt
2017-11-12 00:24:12
Shum zhurm, kjo pun paska shum zhurm
shpinën tem ti e ki bo ur
ma ki çel plagën me dur
m'ke trajtu si miniatur
nuk e di se ça dashta
n'fakt, mir e di se ça dashta
U krijua nga Anda 2017-11-08 09:39:29
Diçka osht tu m'munu,permrena o tu vlu
jo s'po muj me përballu
me ty nuk jam tu mujt
pa ty nuk jam tu mujt
çka me bo? spo du mo me vujt
U krijua nga Lida 2017-11-04 09:34:19
Shpinen tem ti ba ki ba ur
Ma ke qel palgen me dur
Mke trajtu si miniatur
2017-11-03 20:13:26
e un për zemrën tem
edhe për ty
jam n'gjendje me lëpi
atë që kom pshty
2017-11-02 13:59:17
Pse s'provon të guxosh?
afër të më afrosh
kot po len hapsira bosh
çka nëse një ditë vdes unë
e më nuk frymoj?
brenda teje a do jetoj?
2017-10-31 19:03:06
a po thu që s'kom dit tjetër me kërku
e un prap boj gjithçka met kthy
se s'ka tjetër sen qe ëm rrin n'kry
e un për zemrën tem edhe për ty
jam n'gjendje me lëpi atë që kom pshty
U krijua nga Nada 2017-10-31 18:24:55
nuk e di se ça dashta
n'fakt, mir e di se ça dashta
hajt, i thash vetes un nashta
kthehet prap amo senin veç e trasha
nuk e len njeri pa e pyt për mu
a kam tjetër a n'tjetër jam dashuru

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019