Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fisnikët & Alkan Gashi - Oj Kosovë, Oj Nëna Ime Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Vers 1.:
kur ndëgjon zanin e nanës,
qysh e len qengji kopenë,
blegërin dy a tri herë,
edhe ikën e merr dhenë.
blegërin dy tri herë,
edhe ikën e merr dhenë.

Refarin 2x:
oj Kosovë oj nana ime
ndonëse jam o i mërguar
dashninë tande zemra
kurrë s'e ka harruar.

Vers 2:
Ashtu dhe kjo zemra ime,
më len ktu tek jam mua,
vjen me vrap, me dëshirë,
atje ndër viset e tua.
vjen me vrap, me dëshirë,
atje ndër viset e tua.

Refrain 2x:
Oj Kosovë oj nana ime
ndonëse jam o i mërguar
dashninë tande zemra
kurrë s'e ka harruar.

dashninë tande zemra
kurrë s'e ka harruar.
Fisnikët & Alkan Gashi
Publikimi: 28/11/2023
Muzika: Kolë Susaj
Teksti: Naim Frashëri
Orkestrimi: Ermal Krasniqi
Qifteli: Gent Hoxha


Fisnikët & Alkan Gashi - Oj Kosovë, Oj Nëna Ime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Oj Kosovë, Oj Nëna Ime".
3. Video është e këngës "Oj Kosovë, Oj Nëna Ime", por nuk këndohet nga Fisnikët & Alkan Gashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Fisnikët:


Komente 0