Më mbaj mend (për 1 muaj)

Flamur Kasami - Rrushi I Hidhur Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Një burrë fukara, me zemër të pasur
Selamin ia dha Profetit të dashur
O Resulullah, kam ca rrush të thatë
Pranoje prej meje i tha si dhuratë
Lajmëtari i Mëshirës me dashamrësi
E pranoi dhuratën nga duart e tij
Me lutje, urata burrin e bekoi
Dhe me bismilah, rrushin e shijoi

Burrit fukara zemra i gufoi
Kur Profeti i dashur dhuratën pranoi
N'fytyrën e tij buzëqeshja u ngjall
Pejgamberi merr veç ushqim hallall
Pejgamberi i dashur rrushin po e hante
Mirëpo asnjë kokërr me shokët s'e ndante
Ata po e shihnin të gjithë të habitur
Asnjëherë s'kish ndodhur t'mos ishin gostitur

Burri fukara, iku i gëzuar
Por sahabët mbetën krejt të hutuar
Pejgamberi i dashur e kuptoi kureshtjen
Me zërin e bukur e qëndisi heshtjen
Rrushin që ma dha ky burrë zemërgjerë
Nuk munda ta ndaja me ju këtë herë
Ishte shumë i hidhur dhe po ta shijonit
Kisha frikë pa dashje zemrën do t'ia lëndonit
Më mirë është idhtësia të durohet
Se zemra e robit të lëndohet.
Flamur Kasami
Publikimi: 13/01/2023
Muzika: Fatmir Muja
Teksti: Fatmir Muja
Orkestrimi: Shpeta Sound
Video Produksioni: Imagine Films


Flamur Kasami - Rrushi I Hidhur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rrushi I Hidhur".
3. Video është e këngës "Rrushi I Hidhur", por nuk këndohet nga Flamur Kasami.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0