Më mbaj mend (për 1 muaj)

Frederik Ndoci - Syte E Tu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  79

Syt' e tu, syt' e tu,
Me gjithë dritat që kam parë,
Me gjithë yjet rreze-ar,
Me gjithë lum-liqenet blu,
Shëmbëllejnë, syt' e tu.

Qesh atje fytyra ime,
Shket një varkë me gëzime,
Fluturon një pulëbardh,
Unë e ti të pandarë
Ti deti, unë lundërtar.

Ja erdhëm ne do ikim larg,
Lumturi e gjatë dhe fillestare,
Që tani gjokset po ti hapim,
Rrugët tona mbushen me petale.

Ja erdhëm ne do ikim larg,
Lumturi e gjatë dhe fillestare,
Që tani gjokset po ti hapim,
Rrugët tona mbushen me petale.

Syt' e tu, syt' e tu,
Sa i hap më sjell behar,
I shikoj dhe mbetem djalë
Ju them se jam këtu,
Dhe qeshin syt' e tuuu...

Qesh atje fytyra ime,
Shket një varkë me gëzime,
Fluturon një pulëbardh,
Unë e ti të pandarë
Ti deti, unë lundërtar.

Ja erdhëm ne do ikim larg,
Lumturi e gjatë dhe fillestare,
Që tani gjokset po ti hapim,
Rrugët tona mbushen me petale.

Ja erdhëm ne do ikim larg,
Lumturi e gjatë dhe fillestare,
Që tani gjokset po ti hapim,
Rrugët tona mbushen me petaleeee...

Ja erdhëm ne do ikim larg,
Lumturi e gjatë dhe fillestare,
Që tani gjokset po ti hapim,
Rrugët tona mbushen me petale.

Syt' e tu, syt' e tu,
Me gjithë dritat që kam parë,
Me gjithë yjet rrezeartë,
Me gjithë lum-liqenet blu,
Shëmbëllejnë, syt' e tu.

Shket një varkë,
Shketë nje varkë me gëzime fluturon,
Një pulëbardh, ti deti unë lundërtar...
...La la la,
la la la, la, la la la,
la la la, la, la la la,
la la, la, la la la,
la la laaaa, la la la laaaaa..

Syt' e tu,
Me gjithë dritat që kam parë,
Me gjithë lum-liqenet blu,
Shëmbëllejnë, syt' e tuuuu...


Ky tekst u dërgua nga Rnb


Akordet:

Intro:

e|---------------------------------------------------------|
B|-8-8--8-8--8-8-6-4-8--9-9-8-6-9--9-9-8-8-6-9--9-9-8-8----|
G|---------------------------------------------------------|
D|---------------------------------------------------------|
A|---------------------------------------------------------|
E|---------------------------------------------------------|


Cm
Syt' e tu, syt' e tu,

Me gjithë dritat që kam parë,
Fm
Me gjithë yjet rreze-ar,

Me gjithë lum-liqenet blu,
G7 Cm
Shëmbëllejnë, syt' e tu.


Cm
Qesh atje fytyra ime,

Shket një varkë me gëzime,
Fm
Fluturon një pulëbardh,

Unë e ti të pandarë
G7 Cm
Ti deti, unë lundërtar.


G#
Ja erdhëm ne do ikim larg,
Eb
Lumturi e gjatë dhe fillestare,
G7
Që tani gjokset po ti hapim,
Cm
Rrugët tona mbushen me petale.

G#
Ja erdhëm ne do ikim larg,
Eb
Lumturi e gjatë dhe fillestare,
G7
Që tani gjokset po ti hapim,
G#7
Rrugët tona mbushen me petale.


C#m
Syt' e tu, syt' e tu,

Sa i hap më sjell behar,
F#m
I shikoj dhe mbetem djalë

Ju them se jam këtu,
G#7 C#m
Dhe qeshin syt' e tu.

C#m
Qesh atje fytyra ime,

Shket një varkë me gëzime,
F#m
Fluturon një pulëbardhë,

Unë e ti të pandarë
G#7 C#m
Ti deti, unë lundërtar.

A
Ja erdhëm ne do ikim larg,
E
Lumturi e gjatë dhe fillestare,
G#7
Që tani gjokset po ti hapim,
C#m
Rrugët tona mbushen me petale.

A
Ja erdhëm ne do ikim larg,
E
Lumturi e gjatë dhe fillestare,
G#7
Që tani gjokset po ti hapim,
A7
Rrugët tona mbushen me petale.


Solo:

Dm Gm A7 Dm
e|-5--5-5--5-5-------5--6-6-5-5---6--6-6-5-5---6--6-6-5--6-5-6-5------|
B|-------------8-8-6------------8------------8------------------------|
G|--------------------------------------------------------------------|
D|--------------------------------------------------------------------|
A|--------------------------------------------------------------------|
E|--------------------------------------------------------------------|


Bb
Ja erdhëm ne do ikim larg,
F
Lumturi e gjatë dhe fillestare,
A7
Që tani gjokset po ti hapim,
Dm
Rrugët tona mbushen me petale.


Dm
Syt' e tu, syt' e tu,

Me gjithë dritat që kam parë,
Gm
Me gjithë yjet rrezeartë,

Me gjithë lum-liqenet blu,
A7 Dm
Shëmbëllejnë, syt' e tu.

Dm
Shket një varkë,
Gm
Shket nje varkë me gëzime fluturon,
A7 Dm
Një pulëbardhë, ti deti unë lundërtar

Dm
La la la,

la la la, la, la la la,
Gm
la la la, la, la la la,

la la, la, la la la,
A7 Dm
la la laaaa, la la la laaaaa..

Dm
Syt' e tu,
Gm
Me gjithë dritat që kam parë,
A7
Me gjithë lum-liqenet blu,
Dm
Shëmbëllejnë, syt' e tuuuu...

Frederik Ndoci - Syte E Tu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Syte E Tu".
3. Video është e këngës "Syte E Tu", por nuk këndohet nga Frederik Ndoci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (2)

17
24

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Frederik Ndoci:


Komente 0