Më mbaj mend (për 1 muaj)

Frederik Ndoci - Ne Bijtë E Lirisë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  22

Jo, ti mos më pyet, pse derdh lot?
Diku në takim nuk shkoi dashuria.
Rivranë, Romeon rivranë,
Rivranë, Zhulietën rivranë
Mbi mërinë e dimë do fitoj'
Do fitoj' dashuria.

Syt' e bukur kudo i ka rinia,
Por ja diku kërkojne t'ia verbojne
Ajo vetëm me dy gishtat ngritur lart
Me at' heshtjen që kumbon në botë
Kërkon demokraci.

Liri! Zjarr i zemrës
Liri! Gjuhe e nënës
O liri! Krahu i ëndrës
Në çdo gjuhe të kuptojnë
Liberta, Liberte, Libërty, Freiheit
Liberta, Libërte, Liberty, O Liri.

Jemi ne o moj botë
Bijtë e bukur të Lirisë.
Ndaj dhe s'duam që të shohim
Nëpër botë dhunë dhe lot.
Liberta, Liberte, Liberty, Freedom
Liberta, Libërte, Liberty, O Liri.


Frederik Ndoci - Ne Bijtë E Lirisë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Bijtë E Lirisë".
3. Video është e këngës "Ne Bijtë E Lirisë", por nuk këndohet nga Frederik Ndoci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Frederik Ndoci:


Komente 0