Më mbaj mend (për 1 muaj)

Frederik Ndoci - Ah Ky Mall Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  27

Ah kaq larg nga ti,
Me jep pak kaltersi, te them sa sy ka qielli!
Nga vendlindja larg,
Kerkoj pak ngrohtesi, por sa pak ngroh dielli!
Ne lotet e mallit tim.
Kur marrim dashuri, lexojme sa sy ka malli,
Prej larg vjen ky afsh, qe zemrat na i perflak!

Ne shteg te mallit Rozafa m'del!
gazmend shkodranesh kam,
Atje une jam, kur s'jam,
Ne ditet kur mungoj! Tane çastet kur kendoj,
Mos me rrej me lulebora e karajfila!
Moj zoje e rande,
O moj hyjnorja jeme,
lulebore je vete.

Sa blu me dhe ne prag o zot,
Ky lum ky det, pulbardha mbi liqen qe lot!
Ky fllad qe jete me jep kur fryn!
Po zgjon kujtimin qe nuk flet,
Oh jargavan per mall, oh moj maranxe e rrall,
Kur na nis, si na pret! Sa kujtime tret!
Kjo zemer qe kaq fort po dhemb!
Si mozaik te shtrohet loce mbi kalldrem!
Sa do me fat kam kene,
Ne bote me lule rrethu plot,
Por kur nuk jam me ju, vec jaret mike i kam!
Si ne qiell e mbi det i permallur jam!
SA MALL O SHKODER KAM!!!


Frederik Ndoci - Ah Ky Mall
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ah Ky Mall".
3. Video është e këngës "Ah Ky Mall", por nuk këndohet nga Frederik Ndoci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Frederik Ndoci:


Komente 0