Më mbaj mend (për 1 muaj)

Frederik Ndoci - Dite Tjeter Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  9

Nuk kemi video për këtë këngë.

Kur me the je marsi plot me gonxhe
dimer paske qene
kane ardhur ngrica edhe bryme
lulet krejt kane rene.

Kur nga nate e gjate u ndame
plot me endra qe trishtojne
dhe ne prag te dites
befas pame

Pse me the je marsi plot me gonxhe
ti vec dimer dimeron
pse me prure akull qe ndricon
por qe dot s'jeton.

Dita tjeter krejt u shfaq
enderr s'ishte jo
mesa duket endrra paska mbetur
ne nje tjeter bote.

Neper gjume a enderr valle
me ke joshur ti
por une driten, zjarrin erresires
ja kam ndez' ne sy.

E vertete je ti jete
ti je zgjim, je kalterim
e vertete, nuk je gjume pa jete
po krah per fluturim.

Ne kete kohe do te vdes
lot jo jo s'do te kete
me beso
jam zjarri qe i shkrin.Publikimi: 01/12/1990
Festivali: Festivali i 29-të në RTSH
Muzika: Hajg Zaharjan
Teksti: Ilirjan ZhupaMë Shumë Këngë Nga Frederik Ndoci:


Komente 0


Frederik Ndoci - Dite Tjeter
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dite Tjeter".
3. Video është e këngës "Dite Tjeter", por nuk këndohet nga Frederik Ndoci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.