Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ganja & Kristi - Kërkoj Gjysmën Tjetër Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  65

Verse 1

Kristi:
Më mungon gjysma e vetes sime
dhe nuk jam i persosur
kush e di të më tregoj se ku ndodhet kuuuuuu.
Sa mungon në makinen time
nje njeri që kërkon buzet e tua
një veshtrim që të më thot ty te dua
dhe një dor qe me perkdhel mbi timon.

Ref:
Dhe mos kujtoni se në jet kjo zemra ime po kërkon si shum, kërkoj një tjeter të më puth e të më doj si e dua un,
se jeta iken,iken,iken si duket jeta vetëm shkon,
nga kjo jet unë du atë që më takon
Pa gjysmen tjeter trupi im dhe ti e di s'mundet te jetoj ,
Pa gjysmen tjeter trupi im dhe ti e di s'eshte me trupi im , prandaj do endem neper bot dhe nje dit them do e takoj
te mos me thot ne zemer Lamtumir.

Verse 2

Ganimete Abazi (Ganja)"
Me mungon gjysma e endrres sime
me mungon nje dor e but te me mbuloj kur jam zbuluar
te me sjell nje mirmengjes me kaffe te shtratti
Te me flas thjesht ne gjuhen time
te me dashuroj dhe te harroj zemrimet
dhe po ta dini nuk kerkoj gjysmen e ksaj bote
se edhe botes gjysma vetes i mungon

Ref: 2X
Dhe mos kujtoni se në jet kjo zemra ime po kërkon si shum, kërkoj një tjeter të më puth e të më doj si e dua un,
se jeta iken,iken,iken si duket jeta vetëm shkon,
nga kjo jet unë du atë që më takon
Pa gjysmen tjeter trupi im dhe ti e di s'mundet te jetoj ,
Pa gjysmen tjeter trupi im dhe ti e di s'eshte me trupi im , prandaj do endem neper bot dhe nje dit them do e takoj
te mos me thot ne zemer Lamtumir.


Ky tekst u dërgua nga Ani!ta

Ganja & Kristi - Kërkoj Gjysmën Tjetër
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kërkoj Gjysmën Tjetër".
3. Video është e këngës "Kërkoj Gjysmën Tjetër", por nuk këndohet nga Ganja & Kristi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ganimete Abazi (Ganja):


Komente 0