TEKSTESHQIP

Ganja
Shko N'dreq Të Mallkuar
Lyrics

Ik mos me prek
kot ti po me ndjek,
kerko tjeter shtek
ike mos me fol
s'te kam me idol
e di kete shkolle.

Ti ke perenduar shpirt
je i harruar,
tash asgje mos thuaj
dal nga dal ti nisu nga une

Shko n'dreq te mallkuar
per ty tash jam e huaj
shpirt zemer te une ma nuk pi uje,
hajt behu gati se te kaloj afati
vone eshte,behet terr,mos po t` zen naj sherr.

S'te kam me ne skem
per mua s'je me teme
ne te dy kurr s'do te jemi,
ike mos u tall
mos mu sill verdalle
kam nje tjeter djale

Ti ke perenduar
shpirt je i harruar
tash asgje mos thuaj
dal nga dal ti nisu shko.
INFO
Autor i muzikës dhe autor i orkestrimit është Marjan Filipovski (MAKI), teksa autor i tekstit është Avni Qahili.