TEKSTESHQIP

Ganja & Kristi
Kërkoj Gjysmën Tjetër
Lyrics

Verse 1

Kristi:
Më mungon gjysma e vetes sime
dhe nuk jam i persosur
kush e di të më tregoj se ku ndodhet kuuuuuu.
Sa mungon në makinen time
nje njeri që kërkon buzet e tua
një veshtrim që të më thot ty te dua
dhe një dor qe me perkdhel mbi timon.

Ref:
Dhe mos kujtoni se në jet kjo zemra ime po kërkon si shum, kërkoj një tjeter të më puth e të më doj si e dua un,
se jeta iken,iken,iken si duket jeta vetëm shkon,
nga kjo jet unë du atë që më takon
Pa gjysmen tjeter trupi im dhe ti e di s'mundet te jetoj ,
Pa gjysmen tjeter trupi im dhe ti e di s'eshte me trupi im , prandaj do endem neper bot dhe nje dit them do e takoj
te mos me thot ne zemer Lamtumir.

Verse 2

Ganimete Abazi (Ganja)"
Me mungon gjysma e endrres sime
me mungon nje dor e but te me mbuloj kur jam zbuluar
te me sjell nje mirmengjes me kaffe te shtratti
Te me flas thjesht ne gjuhen time
te me dashuroj dhe te harroj zemrimet
dhe po ta dini nuk kerkoj gjysmen e ksaj bote
se edhe botes gjysma vetes i mungon

Ref: 2X
Dhe mos kujtoni se në jet kjo zemra ime po kërkon si shum, kërkoj një tjeter të më puth e të më doj si e dua un,
se jeta iken,iken,iken si duket jeta vetëm shkon,
nga kjo jet unë du atë që më takon
Pa gjysmen tjeter trupi im dhe ti e di s'mundet te jetoj ,
Pa gjysmen tjeter trupi im dhe ti e di s'eshte me trupi im , prandaj do endem neper bot dhe nje dit them do e takoj
te mos me thot ne zemer Lamtumir.

DËRGOI: