TEKSTESHQIP

Gena
Me Fal
Lyrics

Zemer thyer i vetmuar jam sot
neper rruge akoma tranzit
dikur ndjenja me bente te forte
se jetoja me ty dashurine

Kte zjarr te ndezur nuk e shuajn as lotet
akoma je ne trupin tim
malli dhe ndjenja me mbajne zgjuar
se ti do te kthehesh perseri

Me fal te lutem zemra ime me fal
me fal te lendova por te du si i marre
se sa gabime i kam
nga ty mu me ndane
dhimbjen pas me lane

Me fal te lutem zemra ime me fal
me fal te lendova por te du si i marre
se sa gabime i kam
nga ty mu me ndane
dhimbjen pas me lane...

Syt e mi neper rruge te kerkojne
dhe per sa jo jo nuk e di
qe te gjitha me duken njesoj
vetem ty te shikoj dashuri

Kte zjarr te ndezur nuk e shuajn as lotet
akoma je ne trupin tim
malli dhe ndjenja me mbajne zgjuar
se do te kthehesh ti perseri

Me fal te lutem zemra ime me fal
me fal te lendova por te du si i marre
se sa gabime i kam
nga ty mu me ndane
dhimbjen pas me lane

Me fal te lutem zemra ime me fal
me fal te lendova por te du si i marre
se sa gabime i kam
nga ty mu me ndane
dhimbjen pas me lane

Me fal te lutem zemra ime me fal
me fal te lendova por te du si i marre
sa gabime i kam
nga ty mu me ndane
dhimbjen pas me lane
INFO
Më datë 15 Qershor 2019, Gena publikon videoklipin "Me Fal". Muzika dhe orkestrimit janë realizuar nga Arsen P, gjersa për vargjet e tekstit është kujdesur Endrit Mumajesi, i njohur si MUMA. Kënga është vizualizuar edhe me klip, xhirimet e të cilit janë kryer në bregdetin shqitar. Edhe këtë herë, Gena vjen me një performancë mjaft atraktive dhe melankolike në klip, duke iu përshtatur tematikës së këngës. Ana vizuale i është besuar produksionit nga Shqipëria, Max Production.
Renditja:
Top 200