TEKSTESHQIP

Gent Bushpepa
Stine Dreqi
Lyrics

Stine dreqi

S'them dot lamtumire
gjithe fajin (e) ka vjeshta qe kam prane
sa prane jemi dhe sa larg

Gjethet vrasin shpirtrat tane
se (sa) gjate nuk na kane pare
dhe (por) s'do t'na ndajne
-
Ref:

Dhe humbas mes stines plake
dhe pres me kot pa fat
gjithcka shkruajten te na ndajne
dhe "jo" s'do t'kete me neser
e pamundur te t'tkem prane (prape)
se ti ndjenjat hedh
diku tjeter fle.

Nuk shoh tjeter rruge
me veten flas
kthehem endrrash prap
Dhe te them se kam shume mall.

Tashme rruga dimrin fton
k'te stine jo nuk e njoh
dhe kerkoj pak zjarr
mua te me marr
ne ate bote ku ishim bashke.

Ref:

Dhe humbas mes stines plake
dhe pres me kot pa fat
gjithcka shkruajten te na ndajn
dhe "jo" s'do t'kete me neser
e pamundur te t'kem prane (prape)
se tashme fle ku tjeter
horizontet flene
fle kjo nate e gjate
qe me kot jo nuk na kane

Dhe shoh qe bashke jo me s'na kane

Gtr.Solo:

Ref:

Dhe humbas mes stines plake
dhe pres me kot pa fat
gjithcka shkruajten te na ndajn
dhe "jo" s'do t'kete me neser
e pamundur te t'kem prane (prape)
se tashme fle (diku) tjeter
horizontet flene
fle kjo nate e gjate
qe me kot me nuk na kane.

S'them dot lamtumire
fajin ka , stina qe kam prane
Netet blu aty ne lame

DËRGOI: