Official Video

Gili - Dashnorja  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  15

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2005

2005-12-01T00:00:00

Video Produksioni:

Fabrika

Këngë e albumit:

"Nostalgji"

Këngë e albumit:

"Vjeshte Dimer '04"

Këngë e albumit:

"Dashnorja"

Pjesëmarrëse në

VFM 2006
Thuaj JO!! Asaj dhe familjes..
Neser do te behet vone..
Mos hyj pa zemer ne kete lidhje,
Mos u marto,ti nuk e don...
I thuaj JO,se pari vetes,
Neser do te behesh burr,
Mos ik nga faji i se vrtetes,
Nese martohesh,s'me sheh me kurr...

Refreni:

Un dashnore nuk te behem,
Enderroj familje,femi te kem ndonjehere,
Zdua nga njerzit te turprohem,
Te tregojn me gisht nga un si e pa vlere,
Un dashnore nuk te behem,
Do ta marr me vete dhembjen e perjetshme,
Zdua nga njerzit te turprohem,
Te jetoj si mekatare e pandershme....

Keto jan chaste kur po vendosen,
Shtigjet tona te ardhmeris,
Sa shum zemra po plagoset,
Nga nje mohim i dashuris,
I thuaj JO,se pari vetes,
Neser do te behesh burr,
Mos ik nga faji i se vrtetes,
Nese martohesh,s'me sheh me kurr..

Refreni:

Un dashnore nuk te behem,
Enderroj familje,femi te kem ndonjehere,
Zdua nga njerzit te turprohem,
Te tregojn me gisht nga un si e pa vlere,
Un dashnore nuk te behem,
Do ta marr me vete dhembjen e perjetshme,
Zdua nga njerzit te turprohem,
Te jetoj si mekatare e pandershme....


Ky tekst u dërgua nga  Annonim
Më Shumë Këngë Nga Gili:

Më Shumë...