Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gili - O Flamur Kuq E Zi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  10

Sa shumë njerëz në fushat e katundit
sa pak diell i bukuri im
kjo është përshëndetja jonë e fundit
lavdi, ty që shkon në amshim

Ref:
O flamuri kuq e zi, trupin ja mbulo
mos e tradhto,
djaloshi im le të vdes dhe unë moj nanë
se vendin unë e kam pranë herojit tim
Sa shumë njerëz në fushat e katundit
e përjetshme këtu është mërzia
kjo është udha jote, udhë e fundit
e përhershme, atje është liria


Ky tekst u dërgua nga  TakatlushjaGili
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/1999
Muzika: Ilir Berani
Teksti: Ilir Berani
Orkestrimi: Florent Boshnjaku


Gili - O Flamur Kuq E Zi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "O Flamur Kuq E Zi".
3. Video është e këngës "O Flamur Kuq E Zi", por nuk këndohet nga Gili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gili:


Komente 0