Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gili - Udhët E Mia
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Udhët E Mia".
3. Video është e këngës "Udhët E Mia", por nuk këndohet nga Gili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Gili - Udhët E Mia Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20

Muzika & Teksti:

Ilir Berani

Orkestrimi:

Marjan Filipovski (MAKI)

Këngë e albumit:

"Aktore E Perkryer"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2002

2002-11-30T23:00:00+01:00Fryj moj erë larg më qo
dil pranver mos gjelbroo
fushat le te thahen
me lot le te lahen

Bjer o shi gjurmet ja fshij
bjer o bor krushqit ja ngrij
n'dasem mos t'i shkojn
nuse mos t'i qojn

Hej udht e mijaa
larg nga shtepija
kerkoj streh du me u fsheh
oh nga dashurija

Hej udht e gjata
ku me ze nata
kaloj jeta streh nuk gjeta
oo nga dashurija

Dil o lum versho me uj
me dergo ne dhe te huuj
djelli mos t'me nxeen
dhembja mos t'me gjeen

Mos u ndal fryj acar
sonte ne jemi te ndar
jetes mos ti gzohet
emri ti harrohet

Hej udht e mijaa
larg nga shtepija
kerkoj streh du me u fsheh
oh nga dashurija

Hej udht e gjat
ku me ze nata
kaloj jeta streh nuk gjeta
oo nga dashurija

Muzika: Ilir Berani
Teksti: Ilir Berani
Orkestrimi: Marjan Filipovski (MAKI)

Më Shumë Këngë Nga Gili:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë