TEKSTESHQIP

Gili
Le Të Puthen
Lyrics

Ne jemi te ndare
edhe pse u deshtem
te keqen me sy e pame
nuk patem force e heshtem

keto ndarje e perçarje
po na sjellin lot
na kane ndare me kufi, me fe
me parti e me ide... o Zot

refreni:

Le te puthen, le te puthen
demokratet, socialistet
Le te puthen, le te puthen
militaret e pacifistet
le te puthen te gjitha fete
le te largohen rete
ndarje mos te kete.

(2 here)

DËRGOI:
INFO
Kompozimi dhe teksti vjen si krijim nga Ilir Berani, teksa kënga është orkestruar nga Xhevdet Gashi.