TEKSTESHQIP

Gili
Ti Më Ke Vra
Lyrics

Sikur vala mbi detë dashuria u shua
veq dhembja ka mbetur se ende te dua
ti vazhdo udhet e tua jo nuk ka rensi per mua
ty ste hyn ne pun nese un qajj

perplot ngjyra te bukura vjeshta
do te zbukurohet
ne kete bote perlot genjeshtra
ndoshta edhe une nje dite do te gezohem
ti vazdho udhet e tua
jo nuk ka rendesi per mua
ty ste hy ne pune nese une qaj

refreni:

se ti mke vra me putje tradhetare
me shum genjeshtra ma shkaterrove jeten
se ti ske faj vec une jam mekatare.
se te deshta e kam hy ne gjynah me vehten

se ti mke vra me puthje tradhetare
me shume genjeshtra me shkatrrove jeten
se ti ske faj vec un jam mekatare.
se te deshta e kam hy ne gjynah me vehten
se te deshta e ka hy gjynah ne vehten

DËRGOI:
INFO
Melodinë dhe tekstin e krijoi Ilir Berani, teksa kënga u orkestrua nga Naim Krasniqi.