TEKSTESHQIP

Gili, Edona & Ganja
Komandant Gruja
Lyrics

Djalin e shkrete, cka e paska gjete
me te vertete, keq e paska gjete
e ka nusen e mir, i ka qellu e shtir
ajo s'e le rehat, si detektiv privat

Flet nje mahalle, djali u be prralle
e ne kte prralle, nuk eshte rast i rralle
shoqria po e nguc, dy kambt i ka n'nji kpuc
ajo s'e le rehat, si detektiv privat

Refr.:
Kur del djali nga shpia, gruja si policia
krejt i din ma mir se CIA ah ah xhelozia
Cka veshi e ku doli, pse qeshi, me kan foli
krejt i din ma mir se CIA ah ah xhelozia

gruja, ah komandant gruja
thuja, ah komandant gruja
(2x)

Kohet ndryshuan, djemt kapitulluan
shpejt u dorzuan se u dashuruan
me nuk dalin cdo nat, komanden e mbajn grat
jo nuk dalin cdo nat, komanden e mbajn grat

Flet nje mahalle, djali u be prralle
e ne kte prralle, nuk eshte rast i rralle
shoqria po e nguc, dy kambt i ka n'nji kpuc
ajo s'e le rehat, si detektiv privat

Refr.:
Kur del djali nga shpia, gruja si policia
krejt i din ma mir se CIA ah ah xhelozia
Cka veshi e ku doli, pse qeshi, me kan foli
krejt i din ma mir se CIA ah ah xhelozia

gruja, ah komandant gruja
thuja, ah komandant gruja
(2x)

DËRGOI:
INFO
Për muzikën dhe për tekstin u përkujdes Ilir Berani, teksa autor i orkestrimit është Egzon Bajraliu.