Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Gjergj Jorgaqi - Ne Shqip Dua Te Qaj  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Seks Apo Fjale..."

Komente

Asnjë Koment

01/12/2002

2002-11-30T23:00:00+00:00uh uh uh

oh oh oh

jetuam ne ne kete toke
qe shekujt pas harruam
nje histori qe flet per lote
ku nena shqip me ka mesuar

a mendohet ne gjuhe te huaj
kur sta prekin dhe pranojne
keshtu ne shqip duhet menduar
qe dhe Zoti shqipen per ne ta mesoje

s'jemi heresllave apo ekrusk
jemi arber kurre se mohojme
kur shpirti yne ne shqip te kendoje
do t'na flasin do tna degjojne

te rrosh te ndjehesh shqipetar
nuk esht turp gabim as faj
thelle ne zemer dicka rri ndare
me te vertet e kam endrruar si ne shqip te qaj

ref:
tani filluam por shpejt do mesosh
te buzeqesesh te flasesh te duash
se shqipja jone nuk ka deshire
qe t'na terheqin zvarre nga duart

tani ti hesht perse vonon
te tjeret bertasin ti vec degjon
kur zeri yne do te zotroje
te mos ken frike qe te te duan
. . .
perkulemi dhe themi poshte
cdo te huaj kur sugjeron
si femije te bindur ne s'themi jo
jane mesuar vec te keshillojne

edhe sa koh kshtu do vazhdojne
te na flasin dhe urdherojne
skemi qene dhe sjemi koloni
sesa shqipja seshte e vjeter jo asnji

ref 2 x

ah ah ah ah ah ah ah


Ky tekst u dërgua nga Grisela
Më Shumë Këngë Nga Gjergj Jorgaqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet