Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjergj Jorgaqi - Artur Eja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  19

Ndonse shtrihesh atje tej, ku fle i madhi qiell.
Ndoshta do te ndiesh ftohtesi te ngroh i madhi diell.
I padrejt ky zot, si i merr njezet e shtate vjet jete.

E padrejt kjo bote perse duhen te derdhen kaq shume lote.
Zeri i ngrohte, buzeqeshja jote, ne çast nga zeri shkojne.
Dhe nga syte ne te kur je, Artur emrin ja thojne.

E padrejt kjo bote dhe serisht kur merr nje jete te re!
Ne kufit e lindjes e nje t'mbet shurdh te pazene.

Nje rini e zbehur
endrrat ku te tretur
shpresat mbyt nje det me dhimbje plot

Refreni

eja.eja. sa here une ty do te kerkoj ti vetem eja
eja. kur je dikush qe ti kendoj ti vetem eja
eja perse u desht kaq shpejt te shkosh nuk e kuptoj eja
dhe pse mbas nuk kthen ti dot por po munde eja
te gezosh ti zemrat qe te kujtone

Solo

Ke deshire veç njehere t'prek dhe sa dopak.
Te te flisnim veç nje fjale ndoshta mbydhet ajo loje.

E padrejt kjo bote dhe serisht kur merr nje jete te re!
Ne kufit e lindjes e nje t'mbetur shume te pazene.

Nje rini e zbehur
endrrat ku te tretur
shpresat mbyt nje det me dhimbje plot

Refreni

eja.eja. sa here ne ty do te kerkojm ti vetem eja
eja. kur je dikush qe ti kendoj ti vetem eja
eja perse u desht kaq shpejt te shkosh nuk e kuptoj
eja dhe pse mbas ti nuk kthen ti dot por po munde eja
te gezosh kto zemrat ti qe te kujtone!

Po a do mundesh ta veshtrosh nje femi qe ty s'te njeh!
Emrin tend ai do kete per gjithmone...
po ku do te jesh ti valle!

Refreni

Eja.eja. sa here ne ty do te kerkojm ti vetem eja.
eja. kur je dikush qe ti kendoj ti vetem eja
eja perse u desht kaq shpejt te shkosh nuk e kuptoj
eja dhe pse mbas ti nuk kthen ti dot por po munde eja
te gezosh kto zemrat ti qe te kujtone...


Ky tekst u dërgua nga  4Horseman

Gjergj Jorgaqi - Artur Eja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Artur Eja".
3. Video është e këngës "Artur Eja", por nuk këndohet nga Gjergj Jorgaqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gjergj Jorgaqi:


Komente 2