TEKSTESHQIP

Gjon Lleshi
Rrushja E Lales
Lyrics
(Feat. Sidoela)

Sidoela:
Loqk qysh je a je mir
Nuk tkam pa qe sdi sa dit
E pa ty une jam merzit, une jam merzit
A e man n’men kur mke than
Ska me dasht une tjeter kan
Zemra jeme fjalt e tua si harron!

Gjon:
O ku po shkon moj rrushja lales
Me dimi te bardha
O ku po shkon moj rrushja lales
Me dimi te bardha

Sidoela:
Bej aman aman aman
Sonte jam te daja
Bej aman aman aman
Sonte jam te daja

Gjon:
O syni i zi
Lum daja per ty
Per sy e vetlla ishalla vjen apet
O syni i zi
Lum daja per ty
Per sy e vetlla ishalla vjen apet

Sidoela:
Loqk qysh je a je mir
Nuk tkam pa qe sdi sa dit
E pa ty une jam merzit une jam merzit
Hera mram kur u pam
Une te daja kur jam kan
Zemra jeme at takim kurr se harron!

Gjon:
O ku po shkon moj rrushja lales
Me dimi te bardha
O ku po shkon moj rrushja lales
Me dimi te bardha

Sidoela:
Bej aman aman aman
Sonte jam te daja
Bej aman aman aman
Sonte jam te daja

Gjon:
O syni i zi
Lum daja per ty
Per sy e vetlla ishalla vjen apet
O syni i zi
Lum daja per ty
Per sy e vetlla ishalla vjen apet!

DËRGOI:
INFO
Ky materiali muzikor është paraqitur në tregun e gjerë të muzikës i punuar në spektrin vizual edhe me një videoklip, i cili u publikua me datë 27 Tetor 2019. Muzika dhe teksti u mor përsipër nga Valon Biba.