Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gold AG - Djali I Ushtarit

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Djali I Ushtarit".
3. Video është e këngës "Djali I Ushtarit", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gold AG - Djali I Ushtarit  (Feat. Hysni Klinaku)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  43

Muzika & Teksti:

Gold AG

Orkestrimi:

Fatos Canolli

Video Produksioni:

MProduction

Këngë e albumit:

"Dy Krisma"

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Hysni Klinaku

15/02/2018

2018-02-15T17:58:07+00:00se un jam biri shqiptarit
qe me te ju bashk luftuat
jam Kosove djali ushtarit
qe ju krejt sot e harruat.

Po si je o I nderum a ban me ti thon dy fjal
E di qe nashta ju pengoj e po ju kerkoj me mfal
Edhe pe di qe kto fjal jeni tu mi ngu prej zori
Veq po ju prezentona une jom ni djal deshmori
Teper jom I ri e me juve nuk po njihna
Veq njo e di sigurt ti je kon ushtar i tina
Do her vishe mas lufte me na pa e bojshe neren
Po kaloj ni koh e tash mdoket na harrove deren
Goxha fjal tmira kom ni per ty si fmi
Veq burrnia jote paska met nfotografi
Krejt kokni vesh ktu me kmish e krevat
Po ku e din I ngiti kush e ka barkun that
E aman mos u koritni hiq me mlut a po don
Se kurr harami I juv mu te posht nuk em shkon
Edhe gjaku I babes kurr uj ska mu ba
Po veq dije qai gjak ty e kta ka mi vra.

Ref.
se un jam biri shqiptarit
qe me te ju bashk luftuat
jam Kosove djali ushtarit
qe ju krejt sot e harruat.

A e din qe e kom ni nan e nuk o mir me shnet
O bir shokt e babes ton a I ke pa po mvet
Eh lum ai baba jem qe u rahatu me koh
Ma mir mu kon I dekun se shok me ju mu bo
Se ai ket liri more ndryshe e ka prit
Se dej sa u kon gjall kurr se ka vjedh e se ka shit
E ju tonat ja bonet u bom gazi botes
Na vini te dera veq kur tvjen vakti votes
Veq ngo cka po t’thom tash le tjet hera e fundit
E kurr mo per zgjedhje mos mu sillni rreth katunit
Se djali deshmorit ma per juve ska vot
Po du shpin me shit e me ik neper bot
Veq jo vallahi jo ajo dit nuk ka me ardh
Po ha buk e kryp e me faqe tbardh
E juve falemneres qe na keni kthy shpinen
Veq heret a von harami ka me jau zon frymen.

Ref
se un jam biri shqiptarit
qe me te ju bashk luftuat
jam Kosove djali ushtarit
qe ju krejt sot e harruat.


Ky tekst u dërgua nga  BeniKartolina (2)

28
6

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Gold AG:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet