A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Top 200

Gold AG - Prej Tropoje  (Feat. Ismet Bexheti)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

07/11/2018

2018-11-07T18:00:07

Featuring

Ismet Bexheti

Muzika & Teksti:

Gold AG

Orkestrimi:

Alban Furtuna

Këngë e albumit:

"Dy Krisma"


[GOLD AG:]
Kjo ere e malit mu um ka rrit
per athdhe shqiptari ska qa me prit
kto fjal pi babe ne at fshat ngri
e jeta pa ty qa mvyn moj shqipni
si burrri BAJRAM CURRI moti ka percjell
un jom ni lule kom lirin si diell
zemra spo mun me ba at zullum
PRITE KOSOV TASH NI PUSHK MA SHUMM
Ikni o bisha se e fort o BERISHA
ku ka luana nuk nihen do klysha
knok gryk holla te aksion piraqes
nuk t'lo vet dej nditen e paqes
po qan arriku anej ka pashtriku
ushtria jon e fort si qeliku
oj tok e kosoves malsi e gjakoves
un jom TAHIRI e vi prej TROPOJES

[ISMETI:]
o preeej TROPOJE O PO NIHET ZONI
mir se na erdhe ooo TAHIR SINANI
e du Shqipnin be ma shum se vetin
deshta me ja qu nvend babes amanetin

[GOLD AG:]
Me ket liri spushon zemra e trimit
mka met Lugina mu anej kufinit
prit se po vij me tdhon pak gjak
prit o Konqul e prit KARADAK
E NAT ILIRD KUM MRRI TE SHTABI
po du me pa sa i mir esht KORABI
en kala dodes nat peshkopi
takim prej zemre me do vllazni
e kur tanusha ka me gzu ket liri
lufta smbaron pa e kris nqameri
me ndrru jet ka dasht i madhi ZOT
e plaga ime nuk lyp vaj e lot
e ndaq me pa msyja kti vendit
trupin e kom te Landovica PRIZRENIT
po dhimbja ime nuk mori fund
pa e bo ket shqipni qysh e deshta un

[ISMETI:]
o preej TROPOJE PO NIHET ZANI
MIRSE NA ERDHE O TAHIR SINANI
E DU SHQIPNIN BE MA SHUM SE VETIN
DESHTA ME JA QUN NVEND BABES AMANETIN

[GOLD AG:]
OJ TOK E KOSOVES MALSI NE GJAKOVES
UN JOMM TAHIRII E VIJ PREJ TROPOJES

[ISMETI:]
OOOO PREEEJ TROPOJE O PO NIHET ZANI
MIRSE NA ERDHE O TAHIR SINANI
E DU SHQIPNIN BRE MA SHUM SE VETIN
DESHTA ME JA QU NVEND BABES AMANETIN.


Ky tekst u dërgua nga EDINA MEHMETIKartolina (2)

2018-11-11 09:59:46
Po Qarraniku, anej nga Pashtriku
Ushtria jonë e fortë si qeliku
Oj tok e Kosovës, malsi e Gjakovës
Unë jom Tahiri e vi prej Tropojës
2018-11-08 17:22:00
Kjo erë e malit mu um ka rrit
Për atdhe shqiptari ska qa me prit
Kto fjalë pi babe në at fshat ngri
E jeta pa ty qa m'vyn moj Shqipni

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019