A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • G
  • Gold AG
  • Mirë Se T'Gjeta Moj Kosovë

Official Video

Video Link

Top 200

Gold Ag - Mirë Se T'Gjeta Moj Kosovë


Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  5

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

19/04/2019

2019-04-19T20:00:02

Music & Lyrics:

Gold AG

Arrangement:

Alban Furtuna

Video Production:

Imagine Films


Lulja don uj kur don me qel
Liria pa gjak nuk erdh as ni her
O jet o vdejke ska tjeter bindje
Deshmort e kombit kan veq Ditlindje
Nje lajm esht nis hala spoma bin
Mos fol nese don se zemra ma ndin
Nsy po ju shoh mos ma thuni ni fjal
Bab Islamin kallxom a ekom gjall
Anderr e pash qe nder makan vra
Pritem Kosove se 3 djem po i lo
Rruges Shqipnis u nisa me shoke
E lum un qe linda bash n'ket epoke.

Refreni:

Mire se tgjeta moj Kosove
Po vije me shum trima
Malishev emnin ma thojn jam Izet Morina
Sa mka mar malli me i pa kto toka Shqiptare
E kam zemren ne Drenic e trupin ne Koshare.

Eh baba dikur amanet ma lu mu
Ma mir nkom me dek se ngjuj me jetu
Shpirti e liria jan si nana e fmia
Pa njoni tjetrin sbahen te dyat
Nuk jom skllav kujdes qka pom thu
Skllav eshte aj qe pret me u liru
E Une me shum trima po vim ka atdheu
Jom nish me shok si dikur SKENDERBEU
Nuse mos um qani kurr mos vajtoni
Masi un Spo muj ti Fmit perqafomi
Festojm liri ni bes pota dho
Hakun e babes pa e nxerr nuk e Lo

Refren 2x:

Mire se tgjeta moj Kosove
Po vije me shum trima
Malishev emnin ma thojn jam Izet Morina
Sa mka mar malli me i pa kto toka Shqiptare
E kam zemren ne Drenic e trupin ne Koshare.

Mire se tgjeta moj Kosove
Po vije me shum trima
Malishev emnin ma thojn jam Izet Morina
Sa mka mar malli me i pa kto toka Shqiptare
E kam zemren ne Drenic e trupin ne Koshare.


Lyrics submited by Gentrit Idrizie-Cards (2)

U krijua nga Green Skull 2005 2019-04-28 08:00:24
Mirë se t'gjeta moj Kosovë
Po vij me shumë trima
Malishev emnin ma thojn
Jam Izet Morina
2019-04-22 20:09:32
Lulja don ujë
Kur don me qel
Liria pa gjak
Nuk erdh asniher

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019