Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Gold AG & Shyhrete Behluli - Adem Jashari


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

27/11/2019

2019-11-27T18:00:01

Më Shumë Nga

Shyhrete Behluli

Muzika & Teksti:

Gold AG

Orkestrimi:

Nexhat Mujovi (Wirusi)Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Adem Jashari" kënduar nga Gold AG & Shyhrete Behluli.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Adem Jashari".


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Nusret Kurtishi - Adem Jashari

E thotë zemra
E shkrun dora,
Për trimni kangës
Ja mora.

Musliman
Ai zog Shqiptari,
Baca jonë
Adem Jashari.

Në syfyr
Pushka kërsete,
Fillojë luftën
Me një shtete.

Ashtu Baba
E kish edukue,
Ja me vdek ja
Me Fitue.

Bac Ademi
I Jasharajve,
Komandanti
I Shqiptarve.

Lumja Nana
Që t'ka rritë
Nuk harrohet
Emri yt.

Vellezerit Zogaj - Adem Jashari

Oj Kosov kala me gur,
rujte gjuhë rujte flamur,
gjuha e arbrit e te parëve,
dhe shqiponja dy krenare,

Nga prekazi kushtrim bani, Legjendar Adem Jashari,
tokat shqipee fluturim ta ndegjojm at zo kushtriim.

ref:
Kaluan shekuj kohaa ka ardh
per bashkimi ooo tan kombtar
hej hej... bashkimin kombtar
hej hej... bashkimin kombtar.

Kan prit !! e kumanova komandat o si habib zogaj
me trimni ee me urtsi u rreshtu o ne Uçk,
...... ???

ref:
Kaluan shekuj kohaa ka ardh
per bashkimi ooo tan kombtar
hej hej... bashkimin kombtar
hej hej... bashkimin kombtar.

....

Vellezerit Bajra - Adem Jashari

Po krejt bota bajn qudi
Kush pja nal turrin serbis
Te gjasht lisat thrret kushtrimi
per kosov u dha betimi
Per atdhe e prag te vet
gryka e topit sdin qka qet

Ooo qka pom thet Adem Jashari jam shqiptar ktu Zoti um fali
100 vjet mem pas ban nana per kosov …….per kosov i fal te tana

Tan frengjiat kan marr flak
bjerma djal pushken e gat
Sduron plaku pshtet per muri
Ne robni te shkaut besen e burrit
Dredh mustakun hamz kreshniki
Tuj knu kangen e tan kushtrim

Ooooo qka pom thet Adem Jashari jam shqiptar ktu zoti um fali
100 vjet mem pas ban nana per kosov ……per kosov i fal te tana

Ndal qetnik mos merr yrysh
Se ske pyt bab e babgjysh
Skishin lan ne Drenic me hi
Vjen me tank e shkon pa kry
Mos harro Ahmet Delin
me sakic ta qart ushtrin

Oooo qka pom thot adem jashari jam shqiptar ktu zoti um fali
100 vjet mem pas ban nana per kosov…… per kosov fal te tana

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Gold AG:

Më Shumë...