A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Granit Ismajli - O Dashni  (Feat. Baboo Darabuka & Dj Benity)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

20/09/2018

2018-09-20T17:04:04

Featuring

Baboo Darabuka

Featuring

Dj Benity

Lyrics:

Genc Prelvukaj


O’ Dashni, pasha jeten kshtu nuk bon
Me syte e zi, ma dridh zemren kur kalon
O’ Dashni, afroma buzen t’a kafshoj
Mos thuj jo, se une kurre
Hallall nuk ta boj.

Bon drite si hana,
Syte e bukur sikur zana,
Kur po t’a kana,
Mos m’thuj qe spo t’le nana.

Sa bukur sot je vesh,
Ma e embel je kur m’qesh, ooo

Ref.
O’ Dashni, pasha jeten kshtu nuk bon
Me syte e zi, ma dridh zemren kur kalon
O’ Dashni, afroma buzen ta kafshoj
Mos thuj jo, se une kurre
Hallall nuk ta boj.

Bon drite si hana,
Syte e bukur sikur zana,
Kur po ta kana,
Mos m’thuj qe spo t’le nana.

Sa bukur sot je vesh,
Ma e embel je kur m'qesh, ooo

Ref. (2x)
O’ Dashni, pasha jeten kshtu nuk bon
Me syte e zi, ma dridh zemren kur kalon
O’ Dashni, afroma buzen ta kafshoj
Mos thuj jo, se une kurre
Hallall nuk ta boj.

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019