Më mbaj mend (për 1 muaj)

Guximtar Rushani & Venera Lumani - Vargje Per Te Dy Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Zerat njeri tjetrit po kerkojm si ne fillim
Qe kete kenge bashke ta kendojm
Nje varg per mua dhe nje varg per ty
Shkruaj ne leter
Nje kompozim per ne te dy

Dhe ja ku jame tani
Do kendoj me ty kte meledi
Sa afer teje jame prano dhe ti

Dy zera do ti nisi dhe me to krijoj kte kenge
Ne dy vargje i gjetem "te dua" kete fjale per ta thene

Kenga jone sa duhet te jetoj pergjithmon
Bashke me te jeton kjo bote

Nje varg per mua dhe nje varg per ty
Shkruan ne leter
Nje kompozim per ne te dy

Dhe ja ku jame tani
Do kendoj me ty kte meledi
Sa afer teje jame prano dhe ti

Dy zera do ti nisi dhe me to krijoj kte kenge
Ne dy vargje i gjetem "te dua" kete fjale per ta thene

Kjo melodi e heshtur flet ngadal
Tingujt e saj si zjarr

Nje kenge pa fjale sonte ta solla ty
I gjeta fjale i bera melodi
Dhe ja ku jame tani
Do kendoj per ty kte meledi
Sa afer teje jame prano dhe ti

Dy zera do ti nisi dhe me to krijoj kte kenge
Ne dy vargje i gjetem "te dua" per ta thene.


Ky tekst u dërgua nga Mimi Selim

Guximtar Rushani & Venera Lumani - Vargje Per Te Dy
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vargje Per Te Dy".
3. Video është e këngës "Vargje Per Te Dy", por nuk këndohet nga Guximtar Rushani & Venera Lumani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Guximtar Rushani:


Komente 0