TEKSTESHQIP
Top Fest 7
Edicioni i shtate i Top Fest:

Faza e pare e prezantimit te kengeve: Eshte prezantuar nga Albana Osmani
Gjysme Finale : Kengetaret kane kenduar LIVE eshte transmetuar ne prime time dhe eshte prezantuar nga Ledion Lico dhe Albana Osmani.
Nata Finale : Eshte zhvilluar ne Pallatin e Kongreseve: Eshte prezantuar nga Ledion Lico dhe Albana Osmani.
Regjia televizive : Ergys Lubonja
Udheheqes muzikor : Dorian Gjoni
Skenografia : Fatmir Minga

Cmimi i Madh - Eneda Tarifa
Best Video - Leonora Jakupi
Çmimi Best New Artist - XXL
Çmimi "Top Albania Radio" - NRG Band
Çmimi Internetit - Noizy ft Coli
Çmimi Kenga Me e Mire Rrok & Alternative - Kamela Islami
Çmimi Best Female - Besa
Çmimi Best Male - Valon Shehu
Çmimi Kenga Me e Mire Pop & RnB - Jonida Maliqi ft Big Basta
Çmimi Best Group - Troja
Çmimi Best Interpret - Mariza Ikonomi
Top Fest 7 (Tekste & Video)
Image 115501
Image 115435
  • Top Fest 7
  • Viti: 2010
  • 23/05/2010 - 23/05/2010
  • Pallati i Kongreseve, TIRANE
  • Prezantuesit: Ledion Lico & Albana Osmani
  • TV: Top Channel
  • Radio: Top Albania Radio