Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hashim Shala & Tahir Drenica - Katunar E Sheherli Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  24

Hashimi...
Une jam o sheherli
Rri me gra e rri me femi
Hiç s'merzitna per burrni
Dal shetitna neper çarshi
Shyqyr s'jam o katunar
Me u livdue se jam i par
O bajraktar

Tahiri...
Une jam o katunar
Besa bes edhe krenar
Burr ne ode puntor ne are
S'rri me gra o as me fmi
S'e duroj mizen me u ndi
Rri kamkryq n'kull me dai
O me dai

Hashimi...
Une jam o sheherli
Naten rri e diten fli
Ha jemeqe turli turli
Dal shetitna neper çarshi
Hiç s'merzitna per bujqsi
Katunari kto pun i din
Kto pun i din

Tahiri...
Une jam o katunar
Katunar jom burr konaku
Se çeshtu mue ma mban oxhaku
Shka e flas o edhe mbaj
Une gruen si ti s'e ngoj
Sheherli s'jam petullan
Çka i thot gruja qyqjan e ngon
O qyqjani e ngon

Hashimi...
Sheherli jam dhe kam marakun
Hiç pa shybe Zot lillakun?
Jo s'pritoj me zgidh lulakun
Pa iz t'grues nuk e shkeli pragun
Une gruen o fort e ngoj
Katunar s'jam mendemadh
Ani çka mendemadh

Tahiri...
Katunar jam edhe vdes
Punt e liga o i kam ves
Shka e flas o edhe e boj
Punt e mija vet i pleqnoj
Sheherlis o çka me i than
S'osht per borxh qyqjan as per derzan
O as per derzan

Sebashku...
Me na fal more vllazni
U mahitem na te dy
Deshtem pak me u shti me kesh
Se n'ket jet ngushtohem shpesh
Se nkete jete ngushtohmi shpesh
me fol drejt pa mahi
sot si ne sheher si ne katun e ki.


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber   drenasi

Hashim Shala & Tahir Drenica - Katunar E Sheherli
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Katunar E Sheherli".
3. Video është e këngës "Katunar E Sheherli", por nuk këndohet nga Hashim Shala & Tahir Drenica.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Hashim Shala:


Komente 0