Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hashim Shala & Tahir Drenica - Rrushe Mori Rrushe Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

rrushe mori rrushe, rrushe ne minare
vjen sherbeti taze taze

rrushe lumja rrushe, rrushe hin n'krevete
vjen gastarja me sherbete

rrushe lumja rrushe, rrushe ne at karrige
vjen gastarja me mastike

rrushe lumja rrushe, rrushe shkel ne themer
qysh ma le nryshk ne zemer

rrushe aman mori rrushe, rrushe dil n'livadhe
po te vjen era portokalle

rrushe lumja rrushe, rrushe n'kali te bardhe
vjen jarani ty me te marre

rrushe lumja rrushe, rrushe ne kali te zi
vjen jarani qet alltie

rrushe lumja rrushe, rrushe dil n'sarrnishte
rrehma defin me ni gishte

aman dushe mori dushe, rrushe dil ne oborre
rrehma defin me ni dore, hajde hajde rrehma defin me ni dore


Ky tekst u dërgua nga  drenasi


Nuk kemi video për këtë këngë.
Hashim Shala & Tahir Drenica - Rrushe Mori Rrushe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rrushe Mori Rrushe".
3. Video është e këngës "Rrushe Mori Rrushe", por nuk këndohet nga Hashim Shala & Tahir Drenica.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Hashim Shala:


Komente 0