Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hashim Shala & Tahir Drenica - Veq Prej Mallit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Veq prej mallit
a te bukurise
na ka dal - o ni gonxhe
o ni gonxhe taze

kush asht mrete
i bukurise
shaban begu - ai qe
ai qe rrin me naze

yll e hane
jan ne at yllake (turq. ulak - shqip lajmetar)
vec dylbere - hajde shaban
o shaban begu

kur ti pashe
vetlla ner gjys
plot me xeher - na u mush
na u mush dyjaja


Ky tekst u dërgua nga  drenasi

Hashim Shala & Tahir Drenica - Veq Prej Mallit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Veq Prej Mallit".
3. Video është e këngës "Veq Prej Mallit", por nuk këndohet nga Hashim Shala & Tahir Drenica.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Hashim Shala:


Komente 0