Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hashim Shala - Lufta E Llapit Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


O po therret pasha o more boshnjak

E kam menden ty o me te bo çirak

Du me te ba o bylykbash

Du me te çue ne gjak e ne vllast

N'gjak e ne vllast e o me i bo terbi e

Qe tri vjet o s'paguejn vergi e

E po i rrin o mbretit karshi e

Aj boshnjaki çka ka mbaru e

Ati n'shpine besa ja u ka gju e

Pim ne gjak e besa ja u ka shku e

N'mure gjaku na kish qillu e

A po nien o more Murat e

Çdokush osht ktu more kaxhabash e

Per zapti o me me gjet konak e

Edhe mbrenda me ma çue ket at e

Qismi bar po per nji sahat e

Ta dhashe besen ja u kam marre grat e

Ketu ma te jete o more boshnjak e

Jem qillue o mor gjithe te ngrat e

Buke me krype o shpijat me kasht e

Per zapti kom me te gjet konak e

Edhe mbrenda do ta çoj ket at e

Kqyr çka u bani o ai Murati

N'shpine ju gjue besa çatij ati

Dhe qe besa o per nji nat e

I kerkoi i Llap e Gollak e

Kush o djale qi ma fal sabahin

T'vjen me mue ta rrethojme boshnjakin

Osht ton gjak e po na lyp niqahin

Llap Gollak o jane tubu e

At boshnjakin e kane rrethu e

Kur po del boshnjaki ne der e

Treqind pushke ja shprazen menjiher e

Thote boshnjaki o kuku per mu e

A osht nijet sot o per me pshtu e

T'kisha pase o nji plis te bardh e

Kisha ik o per çat mal e

Nashta thone o si jam çoban

Lufte e rrepte aty ish maru e

Krejt zaptia ju paska paru e

Thirrte pasha boshnjaki u shu e

Pe e vet pasha ku e le zaptin e

I lash ne gjak me i mbledh n'vendin e

Pe vet pasha ku i le pishtolet

I lash n'gjak e o me i mblue vorret

Pe vet pasha ku e le atin

O ani s'ish per mue ish kane more per Muratin e


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi


Nuk kemi video për këtë këngë.
Hashim Shala - Lufta E Llapit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lufta E Llapit".
3. Video është e këngës "Lufta E Llapit", por nuk këndohet nga Hashim Shala.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Hashim Shala:


Komente 0