Më mbaj mend (për 1 muaj)


Hersiana Matmuja - Ah Jetë, Oh Jetë

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ah Jetë, Oh Jetë".
3. Video është e këngës "Ah Jetë, Oh Jetë", por nuk këndohet nga Hersiana Matmuja.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Hersiana Matmuja - Ah Jetë, Oh Jetë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3

Muzika & Teksti:

Frederik Ndoci

Pjesëmarrëse në

Festivali i 45-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

21/12/2006

2006-12-20T23:00:00+00:00o sa keq,
dallge e jetes na perplasi!
por e di,
se mes jush prape do te vij.
vec kitaren prane e mbaj si ngushellim.
enderroj une bashke me te.
ndaj tingujt e saj,
e lotet e mija
e bejne kete kenge.

ref.:
ah jete,o jete e pameshire,
qe na u venite,u trete ,u zbehe
pa u celur mire.
kaq te pafat pse kem' qellu,
perse ,perse?
pse t'mos shoh diellin qe ndrin,
por shoh vetem qiellin plot re?

Ndaj si mozaik
M’thermohet zemra
Nga tingujt e saj
Tiktaket pa shprese
Merr ritmin kenga.
Vec kenga mbaron
Se s’esht’ si jeta
E pameshire
Dhe nuk largohet
Kurre pa thene lamtumire

buzeqeshje,
qe m'dhurohen papritur,
zemres vec brengat ia shtojne.
don t'ua ktheje ,
por vec thjesht perpelitet,
therret ndihme,
ja , e degjoj...
ndaj dufin e saj,
qarte une e shfrej,
vec kur kendoj.


Ky tekst u dërgua nga Gentjana Muca
Më Shumë Këngë Nga Hersiana Matmuja:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet