Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alidema
 • Emri i Vërtetë:
 • Adhurim Alidema
 • Vendlindja:
 • Gjilan 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 31 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 26 Qershor 1988
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♋ Gaforrja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  63
Këndon kryesisht: hip-hop

Alidema është këngëtar i njohur. Ne moshen 3 vjeçare ne Vitin 1991, Bashke me familje U Shperngulen ne Berne Te Zvicrës per te filluar Jeten e Re.ne Vitin 1994, filloj te Vijoj mesimet prej klases se pare, deri ne klasen e 9, dhe pasi qe kreu shkollen,ne koken e tij ishte vetem rapi, si qdo te rinje edhe aj ka pasur konflikte me disa djelmosha shkaku i repit dhe keshtu filloj me freestyle. Ne kosov, aj filloj shkollen e mesme private ne Ferizaj ku aty takoj Artan Fazliun (NatrA), ne shok te cilin e njifte moti mbase baballart e tyre, jan shok te ngusht dhe jan rritur se bashku, sikur insecti edhe natra mirrej me rap dhe ky i propozoj te hyj ne Double G dhe per te njoftuar me antart te grupit, dhe aj pranoj dhe keshtu filloj jeta e tij me rap. me natren dhe bidakin krijoj nen-grupin Fenixxx dhe Krijuan albumin e tyre te pare te quajtur ''LIRIA'' me koleksion 1 te GG-ArmYt dhe qiten ne treg ket projekt ne vitin 2007. Pas nje kohe te shkurt aj u nda nga ky nengrup pershkak se u rikthye ne Zvicerr per te jetuar. Pas nje viti aj papritur e takoj nje raper nga Ferizaji qe quhet Kastriot Misini ( KacY StylE ), dhe keshtu vendosen ta formojn nen-grupin e GG-ArmyT, AntraXX. Me daten 29.11.2008 ata mbajten koncertin e pare ku kishin shum sukses, si dhe ata kenduan edhe ne diskoteka tjera si Rinora 4, W-Club, Puls etj etj. Te Gjitha kenget jan prodhuar nga vet Insecti si dhe disa tekste. mbas nje kohe te shkurt, ata njoftuan edhe do repera tjer qe quhen Plisat 70 dhe ku se bashku, kan hapur nje studio e cila sot quhet SEVENTY RECORDS. AntraXX jan ne perpunim e siper te albumit te ri, kenget te cilat jan prodhuar nga AntraXX. Se Shpejti Del ky album, Dhe ngone se ja vlen.

Insect gjithashtu ka bere edhe 3 kenge te reja 2010 te cilat jan: ne bashkunim me Hornel dhe Herooborn

Më datë 5 Gusht 2011, Tensioni G publikon videoklipin "Let Ur Body Rock", në bashkëpunim me I.N.S.E.C.T. Videoklipi u prodhua nga Biggy Image.

Më datë 15 Gusht 2011, I.N.S.E.C.T publikon videoklipin "On Weed", në bashkëpunim me Kza'lidema. Videoklipi u prodhua nga Biggy Image.

Më datë 23 Janar 2013, Tensioni G publikon videoklipin "Ghetto", në bashkëpunim me Alidema. Videoklipi u prodhua nga Biggy Image.

Më datë 17 Korrik 2019, Alidema publikon videoklipin "1 Milion".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  njomzaaa    xoniii    donagg  

Komente

Asnjë Koment

Anëtar i grupit

Albanian Outlawz

Anëtar i labelit

Double G Army


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet