Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ibrahim Kasami - Banu Zemer Mire

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Banu Zemer Mire".
3. Video është e këngës "Banu Zemer Mire", por nuk këndohet nga Ibrahim Kasami.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ibrahim Kasami - Banu Zemer Mire  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  3

Muzika:

Emin Aliu

Teksti:

Sami Aliu

Komente

Asnjë Koment

05/05/2020

2020-05-05T19:44:08+00:00Djal e qik krijusi i fal ne kete jete
Qe ta njohin Zotin, Zotin e vertet
Shtylla e Islamit namazi 5 her
Shlyhen gjynahet sevapet i mer
Respekt nan e bab o vllaznit e sotit
Si tjesh n’razi t’tyne je n’razin e Zotit
Duje veq per Zot vllaun tond o vlla
Sepse interesi ska qare pa tnda

Elhamdulilah Elhamdulilah i takon Allahut krejt aj qka na dha
Elhamdulilah Elhamdulilah i takon Allahut krejt aj qka na dha

Aj qe tka ba tmira zemren mos ja the
Aj qe si njeh tmirat as Zotin se njeh
Njerzit bajn gabime e gabimet shtohen
Te Zoti jan tmire ata qe pendohen
Mos e nal sadakan vlla ndaj fukaras
Ndaq ty met dhan Zoti e gjithmone me pas
Jep ka tsillesh vlla se si dihet fatit
Sadaka e madhe t’run prej taksiratit

Elhamdulilah Elhamdulilah i takon Allahut krejt aj qka na dha
Elhamdulilah Elhamdulilah i takon Allahut krejt aj qka na dha

Tka qu Zoti pare me bollak po t’rrin Jepe vlla zeqatin pastro pasunin
Mos thuj pasunin un vet e fitoj
Se rriskun veq Zoti ai e garanton
Sillen mire me gra ma tmiret n’Islam
Ka than Pejgamberi a.s
Mos e perhap tkeqen ta marin krejt vesh
Se per dite t’gjykimit tuat dalin nshesh

Elhamdulilah Elhamdulilah i takon Allahut krejt aj qka na dha
Elhamdulilah Elhamdulilah i takon Allahut krejt aj qka na dha

Ruju vlla jetimit ner hak mos i hyni
Se do t’jet i ran kur tju vjen denimi
Respektoje baben o vlla musliman
Ti dhe pasuria jeni tbabes tan
Kujna tha Kurani as of mos mej than
Asaj si del hakesh osht e dashmja nan
Mos kerkoni nuse pa asni behane
Se mbetesh beqar e prish jeten tane

Elhamdulilah Elhamdulilah i takon Allahut krejt aj qka na dha
Elhamdulilah Elhamdulilah i takon Allahut krejt aj qka na dha

Kur tfal zoti qika mos thuj oh qka mgjet
Se shpia me qika ka vlla bereqet
Ato i fal Zoti ato bahen bija
Na gzohet vlla zemra kur na vin te shpia
Zgjedhe tket shoqnia moral e njerzi
Qe i luten Zotit e kan uj ne sy
Ndash vlla ke ba pare e ndash pasuni
Si ka met kujt bota ska met mbet as ty

Elhamdulilah Elhamdulilah i takon Allahut krejt aj qka na dha
Elhamdulilah Elhamdulilah i takon Allahut krejt aj qka na dha
I takon Allahut krejt aj qka na dha.


Më Shumë Këngë Nga Ibrahim Kasami:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet