Ilir Shaqiri

Kënga E Ilir Shaqirit "Porosi” Për Uefa-N

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
[24-10-2014]
Vendimi i sotshëm i UEFA-s ka bërë që shumë shiqptarë të kthejnë prapa arkivën për të dëgjuar një këngë që paksa lidhet me realitetin e hidhur shqiptar.

Kënga e kënduar në vitin 1994 nga Ilir Shaqiri pasqyron në një mënyrë injorancën dhe padrejtësinë që i është bërë ndër vite popullit shqiptar.
Por edhe nuk duhet të habitemi kaq shumë. Europa nuk na parë asnjëherë me sy të mirë, madje edhe atëherë kur shqiptarët vriteshin dhe masakroheshin nga shovinistët serbë ajo heshte.
 (Indeksonline)Komente 2