Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Shaqiri - Sërish Vjen Marsi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  114Sërish vjen Marsi
Sërish vjen stina
Të rënët dhe t'gjallët bëhen tokë
Vesë as shi, s'duron lëndina
burrëria nuk duron lot.

Sërish vjen Marsi
Sërish vjen stina
T'rënët e t'gjallët bëhen tokë
Vesë as shi, s'duron lëndina
burrëria jo nuk duron lot

Midis kujtimesh e midis këngësh
shfaqet Krye - Trimi fjalë pak
Ndër këmba degësh
në sytha pemësh
Mërzisë sonë i vë kapak

Sërish vjen stina
E ne ndrrojm mot
Por vetëm ai s'plaket kurr
Uji i bjeshkëve
I rrejdh për bosht
Ai lartësohet si flamur
o si flamur
Dhe njerzia vijn përkulen n'varrin tënd nderim
Nipi e mbesa e merr uratën, nisen fluturim,
Zemra merr guxim, plisi bardh shkëlqim
Heeej! Me ty gjithmonë në ball,
me ty o legjendar (2x)

Sërish vjen Marsi
e vjen pranvera
amanetin e tij përtrin

Lulet e barin
i tund veq era si medaljona npelerin
Midis kujtimesh e midis këngësh
shfaqet Krye - Trimi fjalë pak
Ndër këmba degësh
në sytha pemësh
Mërzisë sonë i vë kapak

Sërish vjen stina
Ne ndrrojm mot
Por vetëm ai s'plaket kurr
Uji i bjeshkëve
I rrejdh për bosht
Ai lartësohet si flamur
O si flamur

Dhe njerzia vijn përkulen n'varrin tënd nderim
Nipi e mbesa e merr uratën, nisen fluturim,
Zemra merr guxim, plisi bardh shkëlqim
Heeej!me ty gjithmone ne ball, me ty o le
gjendar(2x)
Me ty gjithmonë në ball,
me ty o legjendar (2x)


Ky tekst u dërgua nga DonaIlir Shaqiri
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2001


Ilir Shaqiri - Sërish Vjen Marsi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sërish Vjen Marsi".
3. Video është e këngës "Sërish Vjen Marsi", por nuk këndohet nga Ilir Shaqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

9

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:


Komente 0