TEKSTESHQIP

Lluni
Menime
Lyrics

Uh, sot e ftoht nata
barkin e kom unt edhe kuletat e thata
bling bling pjata thu sot o data
i mush hunt inspirim nuk ka kthim mbrapa
Kur o shansa me bo kel dostin e thirr n'tel
masken edhe del yo Casa De Papel
thu bile sikur Kastro po bi se edhe n'liri kom klastrofobi
i gjuj prej luges kta Fake Frank Lucas
lluni poet jo po Shekspiri rruges
i dhojna gdhendje struktures t'kultures
Mount Rushmore ftyren maje skulptures
mas cdo shkrimi e deshmoj gabim veten,
dyshimin a muj me topirat kangen e vjeter
t'verteten me repovat krejt qa qes n'leter,
e vraj njo shihmi gjuje beaten tjeter.

Njeri i thjesht qe skom desht me ma tesh
e kom preferu me hesht qe kur foli me pas pesh
me deshtim nuk jom ndesh un per loj me fjale mjeshter
sulmoj kta repera sot rima gjuj bresher
Ku po mesum?
Do po shesum qdo dit o replay
per mu bo ma mir po presum
e kuptoj mire luften per mbijetes un,
edhe n'dit me shi n'rrug e maj qirin dhezun
Prej shpis tem kqyri prej dritares tane
dillera,hajna,dollovere osht e njejta pamje
haverat n'rruge premte,shtune,dille,hane
njejten buk e hajne e bojn njoni tjetrin per t'pame
Do e dojn deken,do e shijojn jeten
do me dit ku lindin e abortojn veten
Loyal deri n'dhe komt per toke kryt nalt
Hip Hop my first love
don't stop baby don't stop.

DËRGOI: