TEKSTESHQIP

Lluni
1 Allti Krisi (Colors Tribute)
Lyrics
(Feat. Shuki)

Pershendetje degjues te
dashur.Jemi rikthyer jemi
live ne loco prej zones se
pare qendes studios numer 1.
Per ata vajza dhe djem te
klubeve te nates te cilte
kane huq dje osht thjesht
jane pak t’huqt,nejse si
edhe autori i emisionit.
You’re listening to the
Future…….
E jo at reperin,of course
ska ktu veq llafe boy this is
poetic so go f**k your
justice.
Ska veq Hip-hop ktu ka edhe
disco,nuk tingllon kjo
Prishtin po San Francisco.
Une jame Mentor Shuki dhe ju
jeni duke degjuar drive time.
This is ultra all inclusive
shit
Tune in……There’s a new
llunatic in the city
This boy is so Fresco he
breaks dem’ barz live Esco
Check it out.

And we going drejt prej
trunit
Motherf**kers go crazy
kur ja nijn rimat llunit
Still BoogieDown
Bregalackin
I kom lind kta repera
t’ri i be lejlekin
n’we reprezent the planet
get scizophrenic N panic
Bregu dela it
Chernobyl’i goin Bizzy
Bone at it
Me mu met ra falli as
anabellen se merr malli
nuk e kalli po ta lo
mastruacione
instrumentalin.

1 allti krisi
1 allti krisi
1 allti krisi
Edhe ferrka ja nisi


Shkele gazin vozit preke
Play eazy doez’it
Kusha n’telefon crrr wus
Buzzin cuzzin
Rollin mary jane 12 veta
Dirty dozen
Mos na luj ti nervozin te
na doesn’t happen
Does it?
Turli bi**hi qe ka lind
vjet mangup bindjet e
n’Prishtine jet,un hi e
plaqkiti Grinchin sa
Grinchi o tu i vjedh
Krishtlindjet.
Cili ma bossa dostat
n’krahe ma cosa nostra
une e thom fjalen mafioza
mbrapa ngrehin thojza.
Sikur balon balon balon
si flamur valon valon valon
yeahhh ma i forti qe
je menon vjen dhipin ta
palon njaniiiiiiiii.
E rolliti ni kanad ti lo
kta dobesira rat ti marr
krejt qka i ki n’qant
Rapet e pushimit t’gjate….

1 allti krisi
1 allti krisi
1 allti krisi
dhe ferrka ja nisi 2x

SE KJO ESHTE JETA JONE UH
YEAH
NE KSHTU JETOJM UH YEAH
KJO ESHTE JETA JONE UH
YEAH
NE KSHTU JETOJM

DËRGOI:
INFO
Këngës i janë përshtatur vargjet nga vetë këngëtari, për arranzhimin punuan Strike Beatz & K-Master, ndërsa produksioni audio vjen e realizuar nga PINT.