Më mbaj mend (për 1 muaj)


Imer Raçi: “Dëshirat E Mija Për Vitin 2016”


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
[20-12-2015]
Viti 2015 për autorin Imer Raçi lirisht mund të cilësohet si i suksesshëm.
Disa nga sukseset qe autori ndan me lexuesit e GazetesOra janë mirënjohjet e shumta qe ka arritur ti fitoj më mund.

Imer Raçi për gazeta ora shprehet:
Gjatë këtij viti mora pjesë me poezinë “Për ty Kosovë ndjej mallë” në festivalin “Malli Poetik I Kosovës” ku u shpërbleva dhe me një mirënjohje dhe po ashtu e njejta poezi u realizua me një video e cila është gjirua gjatë po të njejtit festival. Por, ajo më kryesorja që unë arrita gjatë vitit 2015 të cilin e quaj dhe kulmi i këtij viti është botimi i librit tim të dytë “Pikë Tragjike” i cili u promovua me 2 Nëntor të këtij viti. Plani im është të vazhdoj të punoj e pse jo të arrij të botoj libër apo libra në të cilat kam punuar ndër vite. Dëshirat e mija për vitin 2016 janë: shëndet, dashuri dhe më shumë punë.
 (gazetaora)

Dergoi: Imi123
Komente mbi këtë artikull


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet