Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ingrit Gjoni & Sabiani - Parajsa Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  43

Sabian: Ti edhe sot po rri e vetmuar por do vi të t'marr s'mund të rri më pa ty,sot dua t'jemi bashk se kam shume mall.

Sabian: Do të marr me vete sonte,
se i vetem ktu un jam,
do te marr të t'kem me vete,
se per ty un kam shum mall!

Ingrid: Akrepat e ores trisht' po rrotullohen,
ata ndjekin njeri tjetrin,
her ndahen,her takohen,
keshtu edhe nje cast,
iken shpejt si pa kuptuar,
por per mua tashmë,
prej kohesh koha ka ndaluar.
Sepse brenda me duket sikur prape ti je ketu,
dhe une si e dehur prap humbas ne syte e tu,
ti me flet per ndenjat,
e un vetem hesht,
pastaj ti perlotesh,
kurse un filloj te qesh,
E degjoj zerin tend dersa dridhet me ngadale,
pershperit emrin tim dhe me thua dhe dy fjal,
e une si habitur bëj sikur si kuptoj,
"Por e di se pa ty dhe pa ato fjale s'mund te jetoj."

Sabian : Do të marr me vete sonte,
se i vetem k'tu un jam,
Do te marr te t'kem me vete,
ketu lart ne parajse...(2X)

Ingrid: Atehere kur ishim bashk,
se besoja dot as vet,
se nje cast pa ty,
do me dukej sa nje jete,
por tani qe ke shkuar,
ke ikur pergjithnji,
tani dhe nje sekond,
pa ty m'duket perjetsi.

Ingrid: Prandaj kerkoj kujtime.
Sabian:Pse?
Ingrid:Per ta haruar kohen.
Sabian:Jo?
Ingrid:Dhe kam shum frik.
Sabian:Cfare?
Ingrid:Pa ty te zgjohem!
Sabian:Zgjohu shpirt..!

Ingrid:Por cdo gjë ka ndryshuar qe diten qe ke shkuar,
edhe pse marr frym zemra ime ka ndaluar,
sepse nuk gjej dot asgje më qe me ngushullon,
ndersa koha e pa shpirt akrepat rrotullon..!

Ingrid:Ku je... ku je... Me merr.
Sabian:Se epr t un kam shum malll.
Ingrid:Ku je... ku je... me merr "ATJE..."

Sabin: Do te marr me vete sonte,
Ingrid:me merr
Sabian:Se i vetem k'tu un jam,
Ingrid:se per ty un kam shum mall...
Sabiani:Do te marr tet kem me vete ktu lart ne parajse!

Sabian: Do te marr me vete sonte,
se i vetem k'tu un jam
do te marr tet kem me vete,
se per ty un kam shum mall!


Ky tekst u dërgua nga No NameSabiani & Ingrit Gjoni
Publikimi: 16/04/2006
Festivali: Top Fest 3
Muzika: Kristi Popa
Orkestrimi: Kristi Popa


Ingrit Gjoni & Sabiani - Parajsa
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Parajsa".
3. Video është e këngës "Parajsa", por nuk këndohet nga Ingrit Gjoni & Sabiani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ingrit Gjoni:


Komente 0