Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ingrit Gjoni & Rati - Ndale
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ndale".
3. Video është e këngës "Ndale", por nuk këndohet nga Ingrit Gjoni & Rati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Ingrit Gjoni & Rati - Ndale (Feat. Kastro Zizo)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Pjesëmarrëse në

Netët E Klipit Shqiptar 15

Komente

Asnjë Koment

16/11/2015

2015-11-16T14:00:02+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ndale" kënduar nga Ingrit Gjoni & Rati.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 5 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
5

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Blero - Ndale

Se veq ti me jep knaqesi
S'po du me t'lon me m'ik
Po du me t'pa cdo dite
Buzet qe s'mi fale
Po m'vrasin ngadale
Ty ta dhashe zemren, dhe ti e vrave

Ndale, ndale veten ndale
Dua te ti puth buzet qe kurre s'mi fale
Ndale, ndale veten ndale
Dua te ti puth buzet qe kurre s'mi fale

Ref 2x:
Ndale ndale, zemren ti ma ndale
Zemren ti fale fale 2x

Ti m'bone me t'dasht ty
Ton jeten me t'pas ty
Po du me t'pas veq ty
Pa ty s'muj me kon vetja
Per ty kom shume ndjenja
Te un je e vetmja

Ndale, ndale veten ndale
Dua te ti puth buzet qe kurre s'mi fale
Ndale, ndale veten ndale
Dua te ti puth buzet qe kurre s'mi fale

Ref 2x:
Ndale ndale, zemren ti ma ndale
Zemren ti fale fale 2x

Jona - Ndale

Nganjehere dua te tkem pranë
Ti puth sytë e tthem e jotja jam,
Për një cast dhe nje here
Te jemi një,
Du me tthan te du pas vec me sy

Ref:,, Sa e sa shume vite bashke,
Sdi cka ndodh keshtu,
Pres ndal, ndal ti rri dhe pak,
Ndale se e jotja jam...
Sa e sa shume vite bashke,
Pse ma ban keshtu,
Pres ndal ti, asgje mos thuj,
Dije per ty po vuj.

Ndjej shume ndjej,
Fjalet e pathene,
Perqafimin, dashnine qe ma ke dhane
Lutem shumë, lutem perendine,
T’na bashkoje, mos tvuajm un dhe ti.

Ref :,, Sa e sa shume vite bashke,
Sdi qka ndodh keshtu,
Pres ndal, ndal ti rri dhe pak,
Ndal se e jotja jam,
Sa e sa shume vite bashke,
Pse ma ban keshtu,
Pres ndal ti asgje mos thuj,
Dije per ty po vuj.
Më Shumë Këngë Nga Ingrit Gjoni:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë