Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ingrid Jushi - Befas Zgjohem Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14

Si e humbëm këtë ndjenjë
s'e besoj.
E kërkuam, nuk e gjetëm
si në lojë.

Të shkojmë diku larg,
nisje kjo pa kthim.
Ku të na çojnë kujtimet
le të ecim gjer në agim.

Porsi shokë ne, ish të dashur,
s'ka rëndësi.
Të humbasim në vështrime
unë dhe ti.

Në krahë të mbështetem
ashtu si dikur.
Me gjithë shpirt
po të lutem unë.

Se ndoshta është tharë
dhe bari, gjethet ku shkelëm.
Por është e vështirë që vendin
ta zerë një tjetër.

Jetojmë ne pa njeri -tjetrin,
një shekull që rrimë kaq larg.
Harrove çdo gjë,
rreth nesh vetëm heshtje ka.

Le të zbulojmë njeri-tjetrin
pasi u deshëm aq shumë.
Çdo ditë pa ty ikën, tretet
si flokëz bore,fare pa zhurmë.

Befas zgjohem, drithërohem
kur në ëndërr më afrohesh.
Natën kthehesh në një hije
lehtas më prek.


Ingrid Jushi - Befas Zgjohem
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Befas Zgjohem".
3. Video është e këngës "Befas Zgjohem", por nuk këndohet nga Ingrid Jushi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ingrid Jushi:


Komente 0