A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Irkenc Hyka - Ne


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  25

15/04/2018

2018-04-15T15:39:22

Muzika:

Irkenc Hyka

Teksti:

Endrit Mumajesi

Orkestrimi:

Dj Jojo

Video Produksioni:

ND Film Pro


[Strofa 1:]
Erdhe larg meje
Veç nje trotuar
Pak ke ndryshuar
Qe kur u ndam
Dua të t'flas
Por, nuk nxjerr dot fjal
Ah sa jam lutur
Të t'kem pran
Kjo është më keq se të humbësh jetën
Të t'shoh ty
Të dy ne vetëm
Me zemrën në krahun tjetër

[Refreni:]
Sa më ngadal
Sa më ngadal
Hidhe ti o shpirti im
At' hap
Dhe ndal
Të lutem ndal
Se po vdes të t'shoh dhe pak
Sa më ngadal
Sa më ngadal
Hidhe ti o shpirti im
At' hap
S'ta fal
As vetes s'ja fal
Nëse prap do ikim prap

[Strofa 2:]
Kur zemrat duhen
Dhe larg janë bashkë
Ti varësen time
Akoma mban
Dua të t'flas
Por, nuk nxjerr dot fjal
Ah sa jam lutur
Të t'kem pran
Kjo është më keq se të humbësh jetën
Të t'shoh ty
Të dy ne vetëm
Me zemrën në krahun tjetër

[Refreni:]
Sa më ngadal
Sa më ngadal
Hidhe ti o shpirti im
At' hap
Dhe ndal
Të lutem ndal
Se po vdes të t'shoh dhe pak
Sa më ngadal
Sa më ngadal
Hidhe ti o shpirti im
At' hap
S'ta fal
As vetes s'ja fal
Nëse prap do ikim prap


Ky tekst u dërgua nga Kristina
Më Shumë...
teksteshqip.com © 2007 - 2018