TEKSTESHQIP

Irkenc Hyka
Maria
Lyrics

[REF.:]
Maria, Maria, du me dit ku je
Se per ty Maria kurre s'ja kisha vlejt
A ku ku Maria, zemren ma ke thy
Tash kallxom kush ti puth ty sytë

Nuk e di pse nuk t'maj inat
Sot ti fle ne nje tjeter shtrat
Per te kqijat qe m'bone
ke nje medalje (a je)
Jeto e lumtur aty ku je
dhe pse vret nje tjeter ke
nese kthehesh,
te lutem mos kerko falje
i vetem pa faje,
kujtimet me vaje
se Maria iku, vetem me la

[REF.:]
Maria, Maria, du me dit ku je
Se per ty Maria kurre s'ja kisha vlejt
A ku ku Maria, zemren ma ke thy
Tash kallxom kush ti puth ty sytë

Me le shpirtin mbushur ne lot
sa kujtimet i kam un sot
ti ne krahet e mi, tjeter mendoje
ah Maria ti dashuri
a ja vlejti kjo tradhti
kurr s'e prita nje dite te me lendoje
i vetem pa faje
kujtimet me vaje
se Maria iku vetem me la

[REF.:]
Maria, Maria, du me dit ku je
Se per ty Maria kurre s'ja kisha vlejt
A ku ku Maria, zemren ma ke thy
Tash kallxom kush ti puth ty sytë

DËRGOI:
INFO
Për një dozë më të madhe te kreativitetit, ky projekt u bë i disponueshëm i përpunuar bukur me një klip muzikor, produksionin e të cilit e përgatiti MAX Production. Videoklipi u publikua me datë 18 Prill 2021. Për melodinë dhe për fjalët e këngës është përkujdesur vetë këngëtari.
Rryma muzikore:
Pop
Renditja:
Top 200