A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Irma Libohova - Gjethe Shtatori


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/1998

1998-12-01T00:00:00

Muzika:

Alfred Kaçinari

Muzika:

Ardit Gjebrea

Pjesëmarrëse në

Festivali i 37-të në RTSH


Tani qe prush i qiellit u shua
ne syte e tu ka zbritur nata
dhe yjet diku jane vizatuar
por nuk ndricojne neteve te gjata

dy gjethe shtatori rane ne syte tu
jane ato te dikurshmet balerina pa fuqi
vijne nga flururimet dhe u kthyen prape atje
dy gjethe shtatori perse rane valle perse
ref
gjethet e shtatorit
po fluturojne ne kraht'e eres
i pane oqeanet me mirazhin e nje toke
te nje toke qe s'e gjeten
dhe u kthyen prape atje
te lodhura lekunden dhe bien tek ti

tani qe prush i qiellit u shua
ne syte e tu ka zbritur nata
dhe perrallat diku jane vizatuar
dhe mund te jetojne pa thene asnje fjale

dy gjethe shtatori rane...

ref
gjethet e shtatorit po fluturojne...

finalja

tani qe prush i qiellit ushua
tani edhe perrallat mbaruan


Ky tekst u dërgua nga bleta
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019