TEKSTESHQIP

Jeta Faqolli
Provokimet
Lyrics

perseri te pash me tjetren ne krah
e lumtur ajo e une si gjynah
pika desh me ra u be se s 'me pa
une ja lexova shikimin ne sy
sikur mu me thosht nuk esht me,me ty
c'kerkon ti me nga ai :
Ref.2x .provokimet dot nuk ja duroj
o tregoj ti o une ti tregoj
ti ke qen i imi oooooo
Provokimet une do tia kthej
shum me keq se une ate do ta gjej
kot do te jete pendimi
ti vetem po hesht sikur per inat
po te behet qefi se jam e pafat
e ajo po flet kudo ne qytet
Shum here te kam then fjal
nuk dua me, ti po me betohesh ajo nuk flet
gje, te cmendur ajo ty te ka bere :
Ref.2x .provokimet dot nuk ja duroj
o te tregoj ti o une ti tregoj
ti ke qeni i imi oooo
Provokimet une do tia kthej shum me keq
se une do ate ta gjej kot do te jete pendimi ooo

Ref.2x. Provokimet dot nuk ja duroj
o tregoi ti une ti tregoi
ti ke qen i imi ooooo
Ref.x2.Provokimet une do ti a kthej
shum me keq se une do ta gjej
ky do jet pendimi ooooooo Ref.x3.

DËRGOI:
INFO
Melodia dhe arranzhimi është shkruajtur nga Darko Dimitrov, teksa kënga vjen me tekst të shkruar nga Avni Qahili.