TEKSTESHQIP

Jetmir Hyseni
Princesha E Kafeterise
Lyrics

Sonte po djersitet ai fustan
eshte tregimi thjesht urbaaaan
nje djalosh i lagjes kur u rrit oooooouuuuuoooo
per nje bukuroshe zuri frike.

Nata kur mesnaten e arrinë
ne te dy në t'njejtën tavoliiiinë
Ballë për ballë lezetit une dhe ti oooouuuuooooo
ballë për ballë lezetit une dhe ti

Ref.
Pije nje pije
se te paska hije
se na paska shije t'dashurise
pije nje pije
zemren time ngrije
sonte je princesha e kafeterise.

Kur ti kalon me sy asfaltin shkrin
.....nje vallezim i lehte do t'me ndihmoj ooouuuooo
qe mbi belin tend doren ta lshoj.

Ref.
Pije nje pije
se te paska hije
se na paska shije t'dashurise
pije nje pije
zemren time ngrije
sonte je princesha e kafeterise.

DËRGOI: