Më mbaj mend (për 1 muaj)

Joana Prifti

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  80
 • Vendlindja:
 • Selanik 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 18 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Joana Prifti është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ka lindur me 27.01.2004 ne qytetin e Selanikut, Greqi. Rritur ne qytetin e Korçës per pjesen me te madhe te jetes, me pas per shkak te punes se babait zhvendosur ne Tiranë. Nga klasa e pare deri ne te treten shkollen e ka ndjekur tek shkolla e muzikes “Tefta Tashko Koço” ne Korçë, ndersa nga klasa e katert deri ne te nenten ne liceun artistik “Jordan Misja”,Tiranë. Ne te dyja shkollat ka ndjekur studimet per piano duke arritur rezultate te larta ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Motra e

Maria Priftit

Mbesa e

Endri Priftit

E bija e

Stefi Priftit

Instagrami

Zyrtar

Komente

Asnjë Koment

  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Joana Prifti

Komente 0